Petpal

Pet Shop

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular.

01.Sipariş

Siparişimi ne zaman alırım?

Sipariş verirken kargo günü belirtilir. Sipariş verildikten sonra aynı teslimat süresi sipariş onayında da belirtilecektir. Bu nedenle, sipariş sırasında, web sitesindeki gönderim gününün sipariş onayındakinden farklı olması asla mümkün değildir.

Artık siparişimin (bir kısmının) daha uzun teslim süresini görüyorum. Nasıl iptal edebilirim?

Siparişin daha önce gördüğünüzden daha uzun bir teslimat süresi varsa, siparişi (bir kısmını) iptal etmek elbette mümkündür. Bunun için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz. Sizin için siparişi iptal edecekler. Satın alma tutarı iki iş günü içinde banka hesabınıza geri dönecektir. Bir sipariş zaten sevk edildiğinde, artık iptal edilemez.

Siparişimin faturasını ne zaman alacağım?

Sipariş için ödeme yaptığınızda, siparişiniz için otomatik olarak bir fatura almazsınız. Fatura almak isterseniz bunu iki şekilde yapabilirsiniz. İlk yol mağazamızdaki hesabınızdan geçer. Hesabınıza giriş yaptığınızda siparişlerinizi görebilir ve faturayı indirebilirsiniz.

02. Sevkiyat

Kargoya ne kadar ödeyeceğim ?

Sitemizde 100 tl ve üzeri kargo ücretsizdir.100 ₺ altı sepet tutarı için kargo bedeli 7.5 TL dir. İade ve değişim taleplerinizde kurye isteyerek ürünleri 15 gün içerisinde Kargo ile ücretsiz tarafımıza gönderebilirsiniz. Değişim  işleminiz tamamlanıp ürün tekrar size gönderildiğinde kargo bedeli anlaşmalı fiyatlarımızdan sizin tarafınızdan ödenecektir.

Kargom gelmiş ve beni adreste bulamamışsa siparişimi nasıl temin edebilirim ?

Belirtilen adreste bulunmamanız durumunda, siparişiniz en yakın Aras Kargo şubesine teslim edilir ve size bir bilgi notu bırakılır. 3 gün içinde paketinizi belirtilen şubeden almanız gerekmektedir. Aksi takdirde siparişiniz destek@petpal.com.tr ‘ye iade edilir. İade edilen siparişinizin tekrar gönderilmesini 2 iş günü içinde talep edebilirsiniz.

Banka Kartı İle Ödeme Yapabilir miyim?

Banka kartlarınızı kullanarak destek@petpal.com.tr üzerinde alışverişlerinizi güvenli şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Eğer banka kartınız internet alışverişleri için aktif değilse bunu bankanızla iletişime geçerek aktif hale getirmeniz gereklidir.

04.iade ve değişim​

İade ödemem nasıl gerçekleşecek ?

İadeniz, ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde ürün bize ulaştıktan sonra yapılacaktır.Örneğin,ödemenizi Havale/EFT yada Kapıda Ödeme ile yaptığınız takdirde iadeniz adınıza kayıtlı olan hesap bilgileriniz sizden alınarak Havale/EFT yoluyla tarafınıza iade edilmektedir;ödemenizi kredi kartınıza taksit seçeneği ile yaptığınız takdirde ise ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir.Bu prosedür, tarafından değil,bankanız tarafından belirlenmiştir.Kredi kartı ile yapmış olduğunuz işlemin iadesi, bankanıza göre değişkenlik göstermekle birlikte, iade ürün bize ulaştıktan sonra yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde kredi kartınıza yapılmaktadır. Havale/EFT ile yapmış olduğunuz işlemlerin iadeleri ise iade ürün bize ulaştıktan sonra 7 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

Hangi durumlarda iade talep edemiyorum ?

 • İade talebinizin kabul edilmesi için gönderilen ürünün paketinin hasar almamış,ürünün kullanılmamış ve zarar görmemiş olması gerekmektedir.İade talebinizin geçersiz kabul edileceği durumlarla ilgili olarak aşağıdaki kuralları okumanızı rica ederiz:

  1. Kişiye özel hazırlanan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir.
  2. Kullanıcı hatası ile (düşme, çarpma vb.) hasar gören ürünler iade alınamamaktadır.
  3. Ürünü; faturası, orijinal kutusu, orijinal ambalajı ve kesilip kopartılmamış etiketi ile birlikte, yanında gönderilen dokümanlar ve tüm aksesuarlar da dahil edilerek göndermeniz gerekmektedir. İadenin gerçekleşebilmesi için ürünlerin kullanılmamış ve bozulmamış olması gerekmektedir.
  4. Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmamasını ya da koli bandı kullanılmamasını rica ederiz. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilemeyecektir.
 •  

04.iade ve değişim

Banka Kartı İle Ödeme Yapabilir miyim?

Banka kartlarınızı kullanarak destek@petpal.com.tr üzerinde alışverişlerinizi güvenli şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Eğer banka kartınız internet alışverişleri için aktif değilse bunu bankanızla iletişime geçerek aktif hale getirmeniz gereklidir.

İade Süresi

Müşterilerimiz, 4077 nolu Tüketici’nin Korunması Hakkında Kanuna bağlı ‘Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’in 7. maddesi uyarınca yedi (7) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin mesafeli satış sözleşmesinden cayma hakkına sahiptir.

Değişim

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 15 gün içerisinde ürünü faturası ile tarafımıza gönderebilirsiniz. Değişim yapılmasını istediğiniz ürünü değişim formunu doldurarak orijinal kutusu ile paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte,  Kargo ile karşı ödemeli olarak Petpal . Çalı Mahallesi Sarıyerler Cadde 6/A Nilüfer Bursa adresine gönderebilirsiniz.(Faturasız ve orijinal  kutusu olmadan gönderilen değişim ürünleri tarafımızca kabul edilmeyecektir.) Ücretsiz gönderimler sadece  Kargo ile yapıldığında kabul edilir.Değişim ürününü Kargo dışında başka bir kargo firması ile gönderdiğiniz taktirde kargo ücretinin sizin tarafınızdan ödenmiş olması gerekmektedir.Aksi taktirde gönderdiğiniz kargo teslim alınmayacaktır.

Değişim işleminiz tamamlanıp ürün tekrar size gönderildiğinde kargo bedeli anlaşmalı fiyatlarımızdan sizin tarafınızdan ödenecektir.Gönderdiğiniz ürün bize ulaştığında ilgili departmanımız tarafından aranarak sizin teyidiniz alındıktan sonra istediğiniz ürün 3 iş gününde kargoya teslim edilir.

Gösterilecek alanları seçin. Diğerleri gizlenecek. Siparişi yeniden düzenlemek için sürükleyip bırakın.
 • Görüntü
 • SKU
 • Verim
 • Fiyat
 • Stok
 • Kullanılabilirlik
 • Sepete Ekle
 • Tanım
 • İçerik
 • Ağırlık
 • Boyutlar
 • Ek bilgi
 • Öznitelikler
 • Özel nitelikler
 • Özel alanlar
Karşılaştırma çubuğunu gizlemek için dış'ı tıklatın
Karşılaştırmak
İstek listesi 0
İstek listesi sayfasını aç Alışverişe devam et